Ip Santral ile kullanılabilen Modüller

Netgsm sabit telefon hizmetinden yararlanan aboneler Ip santral ile entegreli çalışacak şekilde aşağıdaki modülleri kullanarak müşteri memnuniyetlerini artırma yolunda bir adım daha atıyorlar.

Geri Dönüş Mekanizması

Santrale kayıtlı herhangi bir Netgsm abone numarasına çağrı atılması durumunda; arayan numara projeye eklenir ve daha sonra otomatik olarak aranabilir.

Sesli Mesaj

Veritabanına yüklenen numaralar belirlenen hızda ve belirli saatler arasında aranarak ses kaydı dinletilebilir ve tuş bilgisi alınabilir.

Rehber (Hitaplı Karşılama)

Ad Soyad, numara kaydı ve filtreleme yapılabilen bir arayüzdür. Bu arayüzde ad soyad bilgisi ile telefon numarası eşleştirilmesi yapılır.Rehberdeki numaralara ait ad soyad bilgileri ses kaydı olarak hazırlanır ve sisteme yüklenir.Rahberde kayıtlı bir numaranın araması durumunda numaraya ait ad soyad içeren ses kaydı oynatılır böylece müşterilerin Sayın XXX hoşgeldiniz şeklinde karşılanması sağlanabilir.

Süreli Destek

Müşterilerine ücretli ve süreli destek veren firmalar için IVR’da müşteri numarası istenerek müşteri eşleşmesi yapılır ve çağrı müşterinin kalan destek süresine göre satış veya destek kuyruklarına yönlendirilir. Çağrının süresi kadar kalan destek süresinden düşülür. Arayan numaranın alan koduna göre çağrı ilgili lokasyona veya ilgili bayi kuyruğuna yönlendirilir.

Alan Koduna Göre Yönlendirme

Sistemi arayan numaranın alan koduna göre çağrının farklı lokasyon veya farklı bayi kuyruğuna yönlendirilmesi sistemidir.

İki Tarafı Arayıp Birbirine Bağlama

API kullanılarak ilk aranacak ve ikinci aranacak olmak üzere 2 numara sisteme gönderilir. Santral önce ilk aranacak numarayı arayıp çağrı cevaplandıktan sonra ikinci aranacak numarayı arayarak iki çağrıyı birbirine bağlar. Böylece her iki tarafta ücret ödememiş ve numarasını karşı tarafa göstermemiş olur.

Çağrı Merkezi Programında Butona Bağlı Olarak Arama

Normalde çağrı merkezi mekanizmasında aktif müşteri temsilcisi olduğunda müşteri temsilcisinin haberi olmaksızın çağrı başlatılır ve müsait müşteri temsilcisine bağlanır. Bu yapıda müşteri temsilcisi çağrı almak için hazır olduğunda arama yap butonuna basar ve sistem çağrı başlatarak kendisine bağlar.

Çağrı Sayısı Rapor Ekranı

Dahililerin gelen veya giden; toplamda kaç çağrı yaptığı ve bu çağrıların toplam süresinin bulunduğu arayüzdür. Kuyrukta kaç çağrının beklediği bilgisi de yer almaktadır.

Makaleyi yararlı buldunuz mu?

İlgili Makaleler