SMS Başlığı (Gönderici Adı) Nasıl Olmalı?

 • Gönderici adı en az 3, en fazla 11 karakterden oluşabilir.
 • Bireysel aboneliğiniz için oluşturacağınız gönderici adınız, ad ve soyadınızın tamamı veya 11 karaktere sığacak şekilde kısaltması olmalıdır. Ad ve soyadınızdan oluşan gönderici adınızın tanımlanabilmesi için kimlik fotokopiniz veya kimliğinizin fotoğrafı ve e-devletten alınmış yerleşim yeri belgenizi tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.
 • Ad ve Soyadınızın önünde ünvanınızı kullanmak isterseniz diğer belegelere ek olarak kimlik fotokopiniz Av., Dr., vb. kurum kimlik belgesi veya görevli olduğunuza dair belgeyi iletmeniz gerekmektedir.
 • Kurumsal aboneliğiniz için gönderici adı oluştururken, talep ettiğiniz gönderici adı ile firmanızın/kurumunuzun bağlantılı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Gönderici adı olarak domain adresi kullanılamaz.
 • Kurumsal aboneliğinizde oluşturacağınız gönderici adınız,ad ve soyadınız olacak ise; kimlik fotokopiniz veya kimliğinizin fotoğrafı ve e-devletten alınmış yerleşim yeri belgenizi tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.
 • Gönderici adlarınızın şirket ünvanı olması halinde iletmeniz gereken ispatlayıcı belgeler firmanızın ya da kurumunuzun türüne göre değişmektedir.
 1. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş şirket tarafından imzalı ve kaşeli Ticaret Sicil Gazetesi örneği veya Ticaret Sicil Kaydı
 2. İmza Sirküsü
 3. Vergi Levhası
 4. Faaliyet Belgesi
 5. Marka Tescil Belgesi
 6. Domain Faturası
 7. İşyeri Açma Ruhsatı
 8. Ortaklık Sözleşmesi
 9. Bayilik Sözleşmesi
 10. Franchising Sözleşmesi
 11. Yetki Yazısı
 12. Yetki Belgesi
 13. Karar Defteri, (Noterden onaylı ilk sayfası ve karar sayfası)
 14. Mazbata
 15. Atama Kararı, Görevlendirme Yazısı’dır.

Makaleyi yararlı buldunuz mu?

İlgili Makaleler